Temat pierwszy

Temat pierwszy

Zakup samochodu

Dla wielu osób zakup samochodu jest ważną decyzją  w  życiu . Pozwala na stworzenie nowych możliwości rozwoju , daje swobodę przemieszczania się, uniezależnia  od czynników zewnętrznych , może dawać radość. Dla kogoś będzie to pierwszy samochód w życiu, dla innej osoby kolejny, nowy lub używany. Wszystkich  jednak łączy dylemat  – jak trafić, nie zostać oszukanym i szczęśliwie kupić dobre sprawne auto.

1.      Zakup samochodu   - kilka możliwości                  

        - z ogłoszenia :

  Najpopularniejsze narzędzie pomagające w kupnie lub sprzedaży. Analiza tekstu i zdjęć wystawianego pojazdu pozwala na wstępne określenie z jakim samochodem mamy do czynienia . Sposób prezentacji przez sprzedającego zdradza bardzo wiele istotnych informacji ważnych i potrzebnych przy podjęciu decyzji o kupnie.  Konieczna wizyta i oględziny samochodu.

- z komisu :

Wizyta w komisie samochodowym jest na tyle korzystna ,iż daje możliwość przeprowadzenia oględzin więcej niż jednego pojazdu na placu. Oględziny  mają podstawowy wpływ na podjęcie decyzji o kupnie , tak więc sprawdzajmy wszystko co możemy .

- z giełdy samochodowej :

Szeroka możliwość wyboru  samochodu posród wielu modeli danej marki, możliwy częstszy bezpośredni kontakt z właścicielem pojazdu niż w przypadku wizyty w komisie. Jak zwykle sprawdzajmy wszystko co możemy .

-  od osoby trudniącej się importem samochodów :

Często można spotkać punkty sprzedaży samochodów używanych gdzie cała oferta pochodzi od osoby zajmującej się  ich importem i sprzedażą. Można tam spotkać osoby fachowo podchodzące do swojego biznesu. Takie punkty sprzedaży mają w ofercie nawet pakiety ubezpieczeń związanych z eksploatacją – coś w rodzaju gwarancji na używany pojazd. Jednak pamiętajmy sprawdzajmy wszystko co możemy.      - z zaufanego zródła :

Najpewniejsza możliwość zakupu auta ale nie do końca, zawsze coś może być do naprawy w większym lub mniejszym stopniu. Dlatego  sprawdzajmy wszystko co możemy.

- z licytacji :

W tym przypadku zakup samochodu jest obarczony wieloma nawet niemiłymi niespodziankami , których nie wykryjemy dopóki nie staniemy się właścicielem pojazdu . Tak jak wszędzie sprawdzajmy wszystko co możemy

- z przysalonowego punktu sprzedaży samochodów używanych :

Miejsce to daje poczucie pewnego komfortu bezpieczeństwa zakupu, możemy być pewni istotnych kwestii technicznych , które są zazwyczaj sprawdzane prze dealera przed przyjęciem samochodu na plac. Są pakiety ubezpieczeniowe, jak i udzielana jest krótkoterminowa gwarancja na pojazd lub jego zespoły. Pamiętajmy wszakże, nawet tam sprawdzajmy wszystko co możemy

- nowe auto z  autoryzowanego salonu 

W owym miejscu jest dalce duża pewność ,że nasze auto będzie fabrycznie nowe, bez historii użytkowania, którą my samy będziemy tworzyć od początku. Nie należy jednak popaść w euforię , należy sprawdzić przed odbiorem auta wszystko co możemy.

auto poleasingowe :

są oferowane przez firmy zajmujące się ich sprzedażą lub przez firmy leasingowe. Zazwyczaj posiadają te samochody historię serwisową, jednak wystepują pewne ograniczenia, mogą to być auta tylko w kolorze białym. Należy i w tym przypadku pamiętać o tym aby sprawdzić wszystko co możemy.

 

Podsumowanie

 Zakup samochodu w chwili obecnej wiąże się z posiadaniem właściwej wiedzy techniczno-technologicznej popartej doświadczeniem oraz  niezbędnym wyposażeniem kontrolnym aby można było z duża dozą prawdopodobieństwa stwierdzić ,że wyszukany pojazd jest wart zakupu. 

 

          Szanowny Czytelniku jeśli nie masz zbyt dużo czasu na wyszukiwanie samochodu, nie dysponujesz całą potrzebną wiedzą by sprawdzić auto lub tylko chcesz potwierdzenia stanu technicznego zadzwoń do mnie.