Temat ósmy. Identyfikacja auta.

 

Temat ósmy

Identyfikacja samochodu.

Czasy kiedy samochód był dobrem ciężko osiągalnym a rynek chłonny każdego pojazdu minęły już dawno. Obecnie warunki kupna zmieniły się diametralnie. Klient może wybierać w mnogości marek i modeli . Identyfikacja pojazdu oraz poznanie jego historii staje się bardzo ważne , pomaga w ustaleniu właściwych  danych a zarazem także stanu prawnego i technicznego .

 Kontrolę  należy rozpocząć od odczytania zgodności numerów  identyfikacyjnych  VIN  znajdujących się w dowodzie rejestracyjnym z numerami na naklejce (tabliczce) znamionowej, numerze wybitym w polu numerowym nadwozia lub ramy , w oknie numerowym szyby przedniej ( jeśli istnieje) oraz naklejką identyfikacyjną w bagażniku. Sprawdzić oznaczenia na szybach , sprawdzić także części na których mogą być naniesione cechy w postaci kodu miesiąca i roku produkcji.  Numery VIN  w postaci 17 znaków identyfikują pojazd  , można po ich kombinacji ustalić rzeczywiste  wyposażenie , rok produkcji , model itp. Wszelkie nieścisłości powinny być znakiem ostrzegawczym dla kupującego. 

 Istnieje kilka możliwości odtworzenia historii samochodu.  

-     Wywiad z właścicielem i zapoznanie się z dokumentacją , którą posiada.

 -     Wizyta u przedstawiciela marki z podanym nr VIN pojazdu ( nie zawsze skuteczna ze względu na wewnętrzne przepisy o ochronie danych) lub  z właścicielem samochodu.

 -     Indywidualne poszukiwania danych o pojeździe w sieci.

 -      Sprawdzenie w systemie autoDNA .

 System jest bardzo pomocnym i szybkim  narzędziem. Można sprawdzić jeśli tylko były zamieszczone dane danego samochodu w sieci prawie wszystko. Dane tam zamieszczone oddają to co działo się z pojazdem zanim trafił do kraju.

 Zapraszam do pełnego zapoznania się z ofertą firmy na www.autodna.pl