Temat Trzeci Instalacje gazowe w samochodach.

Temat trzeci instalacje gazowe w samochodach
Informacje przekazane dla Szanownego Czytelnika odnośnie instalacji gazowych będą skupione na tzw. życiu ,popartym własnym doświadczeniem. Kupując samochód z instalacją gazową musimy tak jak w innych przypadkach dokładnie sprawdzić instalację . Na rynku panuje niestety brak profesjonalnego podejścia do sprawy przez montażystów instalacji gazowych. Są oczywiście warsztaty solidne i profesjonalne, tam założone instalacje będą długo sprawne i należycie współpracować z silnikiem i jego osprzętem. W większości przypadków kupujący nie ma odpowiedniej wiedzy jak ocenić instalację gazową w samochodzie. Są ich różne rodzaje i generacje . Mnogość tego powoduje,iż ocena staje się bardzo utrudniona.
Przed zakupem musimy się dowiedzieć:
- czy instalacja jest wpisana do dowodu rejestracyjnego – czy jest pełna dokumentacja instalacji gazowej – jak wygląda montaż elementów składowych w komorze silnika oraz zbiornika w bagażniku – jak przebiega praca silnika na benzynie potem przejscie na gaz oraz praca silnika na gazie – wykonanie jazdy próbnej i ocena dynamiki samochodu
DODATKOWO NALEŻY SPRAWDZIĆ:
- emisję spalin za pomocą analizatora spalin przy rozgrzanym silniku na benzynie i na gazie – w razie potrzeby ciśnienie sprężania w poszczegółnych cylindrach
Wszystkie parametry muszą być zgodne z normami emisji spalin . W przypadku odchyleń parametrów zazwyczaj w górny obszar, zastanowić się trzeba nad kupnem takiego samochodu ze względu na możliwe wysokie koszty naprawy.
Samochody wyposażone w instalacje gazowe są zazwyczaj w nie najlepszym stanie technicznym. Gaz jest traktowany jako główne paliwo, natomiast benzyna jako zło konieczne. Uszkodzeniu mogą ulec :
- pompa paliwa
- wtryskiwacze
- katalizator
- sonda lambda
Kupno samochodu z instalacją gazową to niestety duże ryzyko związane właśnie z tym alternatywnym źródłem zasilania. Jeśli nie wiesz czy warto skontaktuj się ze mną , spróbuję rozwiązać Twój dylemat.
Tematem czwartym będzie : JAKI SAMOCHÓD KUPIĆ Z INSTALACJĄ GAZOWĄ